Jak powstał pomysł realizacji apartamentów na ulicy Mariackiej?

 

Realizacja projektu trwała 10 miesięcy. Przez cały ten czas przyświecały nam dwie idee - chcieliśmy stworzyć miejsce w centrum Katowic, które będzie spełniało wysokie standardy europejskie, a ze względu na bogactwo kulturowe regionu zdecydowaliśmy się na popularyzację naszego Śląska, jego historii i wszystkich ciekawostek z tym związanych. Do projektu zaangażowaliśmy osoby ze świata sztuki i kultury, kilka grup fachowców: architektów, budowlańców, ślusarzy, stolarzy, lakierników samochodowych i kilka złotych rączek.

 

Sami należymy do osób, które chętnie i często podróżują. Przemierzają bardziej i mniej znane zakątki Polski i świata. Wiemy, że poza przeżyciami z podróży ważne jest też miejsce noclegu, w którym nie tylko wygodnie się wyśpisz, ale też odpoczniesz poznasz interesujących ludzi z różnych stron świata, oraz uzyskasz ciekawe i jeszcze 'gorące' informacji z regionu, w którym się teraz znajdujesz.

 

Równolegle z pracami budowlano-remontowymi intensywnie pracowaliśmy nad naszą stroną internetową, na której teraz jesteś. Strona nie służy jedynie promocji noclegów, spełnia przede wszystkim rolę Twojego przewodnika po lokalnych atrakcjach i ciekawych miejscach. Podpowie Ci, co warto, a co trzeba zobaczyć w naszym regionie, zaproponuje wyjście do teatru lub kina, klimatycznej knajpki i poinformuje Cię gdzie dzisiaj wieczorem gra znana kapela.

 

Artyści

Michał Łach

Michał Łach

“Maluję bo odkrywam w sobie taką konieczność. I to by wystarczyło. Chociaż myśląc o tych obrazach do głowy przychodzi mi “uświęcanie tanizny', pełniły one głównie funkcję terapeutyczną.'

 

Urodzony w 1986 roku w Tychach. W tym samym mieście ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego. W 2012 roku uzyskał tytuł Magistra Sztuki w specjalności Malarstwo w Architekturze i Urbanistyce w pracowni profesora Jarosława Kweclicha na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Dwa lata później na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni profesora Elżbiety Pakuły-Kwak obronił tytuł licencjacki w specjalności projektowanie architektury wnętrz. Pracował jako asystent w pracowni malarstwa na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Finalista II Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz IN/AW/2012 w Krakowie. Laureat IX Festiwalu Sztuki Wysokiej 'Od, do i pomiędzy...' w Bytomiu. Jego prace znajdują się w kolekcji Śląskiej Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw.

Paulina Kuczera

Paulina Kuczera

'Sztuka jest dla mnie sposobem komunikacji i porozumienia. Tworzenie obrazu świata wyrafinowanego a jednocześnie prostego. Odnawianie starego aby nadać każdemu miejscu, rzeczy swoją własną wyjątkowość i znaczenie.'

 

Urodzona 1992 roku w Tychach. Jako dziecko wyjechała wraz z rodziną do Słowacji i tam się wychowywała. Ukończyła Średnią Szkołę Artystyczną w Topolczanach. Jest absolwentką Słowackiego Uniwersytetu Rolnictwa w kierunku architektury ogrodów. Obecnie kontynuuje naukę w Prywatnej szkole artystycznej drugiego stopnia.

 

Zapytana o swoją przygodę ze sztukę odpowiada: 'Jako małe dziecko należałam do kółek artystycznych, czułam dużą potrzebę obcowania ze sztuką, chciałam być jak najbliżej sztuki. Moim marzeniem wtedy była praca w agencji reklamowej, dlatego wybrałam szkołę Artystyczną w Topolczanach. Na pierwszym roku byłam zupełnie oczarowana malarstwem. Zauważyłam tutaj więcej możliwości ekspresji. Podziwiałam surrealistów, efekt ich pracy i przelania myśli na płótno, mimo to najbardziej zachwyciły mnie abstrakcje i ekspresjonizm. Po szkole średniej moim kolejnym krokiem zgłębiania sztuki miała być Szkoła Artystyczna w kierunku historii sztuki, ostatecznie plany się zmieniły i rozpoczęłam studia w kierunku architektury ogrodów na Uniwesytecie w Nitrze. Podobał mi się koncept łączenia przyrody i sztuki. Jednym z wymogów na zajęciach było opanowanie pracy na różnych programach graficznych.Tym sposobem zgłębianie wiedzy ukochanej dziedziny spotkało się z nową formą ekspresji - grafiką komputerową. Wtedy myślałam jeszcze nad kontynuacją kierunku architektury ogrodów, ale grafika zainspirowała mnie na tyle, żeby ponownie zmienić szkołę. Wybrałam kierunek komunikacji wizualnej. Dopiero tutaj odnalazłam swój własny styl. Tworzę i łącze grafikę z malarstwem, prócz tego od czasu do czasu zajmuję się także rzeźbą i ilustracją. Sztuka jest dla mnie sposobem komunikacji i porozumienia. Tworzenie obrazu świata wyrafinowanego a jednocześnie prostego. Odnawianie starego aby nadać każdemu miejscu, rzeczy swoją własną wyjątkowość i znaczenie.

Maja Różycka

Studentka Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Lubi jeździć na zielonym rowerze i całe życie patrzy na DK1 z okna. Wierzy w dobrych ludzi. Obecna w salonie Zmierzloki Tatto.

 

Witaj na Mariackiej 13 - miejscu innym niż wszystkie!

 

 

INVEST ROBERT OSIŃSKI
Ul. Zdzisława Hierowskiego 6/24
43-100 Tychy
NIP 646 254 69 14 REGON 241570908
ING Bank S.A. Nr. Konta PL 81 1050 1399 1000 0092 1897 3783

 

 

Hyalutidin - rozwiązanie na stawy

M13 Wygodne Spanie
Mariacka 13, 40-001 Katowice

+48 793 278 926

Wygodne spanie w centrum Katowic!

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności