Opera Śląska

Opera Śląska

 

Teatr operowy w Bytomiu to prawdziwa duma śląska. Wybudowana zgodnie z projektem niemieckiego architekta Aleksandra Bhma siedziba teatru, to zdecydowanie najważniejsze miejsce kulturalne w Bytomiu. To właśnie w bytomskiej Operze odbyło się pierwsze przedstawienie operowe w powojennej Polsce. Data pierwszego wystawienia 'Halki' w Operze Śląskim (1945 r.) wyznacza także inauguracyjną datę działalności całej instytucji.

 

Gmach Opery Śląskiej w Bytomiu

 

Budynek Opery Śląskiej powstawał w latach 1899-1901, zgodnie z projektem architektonicznym Aleksandra Böhma. Obiekt wybudowany jest w stylu neoklasyczny. Późniejsze remonty oraz przebudowy wzbogaciły go elementy wczesnego modernizmu oraz ekspresjonizmu.

 

Repertuar Opery Śląskiej jest niezwykle bogaty i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników muzyki klasycznej. W Operze odbywają się zarówno koncerty muzyki klasycznej, jak i występy baletowe, koncerty operowe, operetkowe oraz musicale.

 

Wycieczki po Operze Śląskiej

 

Chcesz zobaczyć jak wygląda Opera Śląska za kulisami? Nic prostszego. Opera otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych i oferuje zwiedzanie obiektu. W trakcie wycieczki możesz zobaczyć co znajduje się pod sceną, a także odwiedzić garderoby artystów. W czasie wycieczki usłyszysz także wiele ciekawostek na temat samej instytucji oraz dowiesz się jak wyglądają przygotowania do spektaklu.

 

Nie tylko koncerty

 

Jeżeli na szybko potrzebujesz wypożyczyć kostium, to bardzo dobrze trafiłeś. W Operze Śląskiej działa wypożyczalnia kostiumów, dzięki czemu możesz zachwycić wszystkich swoim iście artystycznym przebraniem.

Nasi klienci dostają kartę partnerską...

M13 Wygodne Spanie
Mariacka 13, 40-001 Katowice

+48 514 048 301
Zarezerwuj Online

Wygodne spanie w centrum Katowic!

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności