Teatr Gry i Ludzie

Teatr Gry i Ludzie

 

Stworzony z zamiłowania do teatru ulicznego, a także z przekonania, że teatr to wspaniała rozrywka dla każdego. Założony w 1997 r. Teatr Gry i Ludzie już na stałe zagościł na kulturalnej mapie Śląska.

 

Scena na dworcu

 

Teatr mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego w Katowicach w Dąbrówce Małej. Obiekt ten powstał przy torach Kolei Prawego Brzegu Odry, której budowę datuje się na lata 1865-1872. Stacja nazywała się początkowo Georggrube, czyli z niemieckiego Kopalnia Jerzy.

 

Żywa gra z publicznością

 

Widownia teatru jest niewielka i pomieści nieco ponad stu widzów. Dzięki temu, w czasie spektaklu widzimy grę aktorską 'na wyciągnięcie ręki'. Kameralność teatru sprawia, że czujemy się w nim jak w domu. Wystawiając spektakle dla dzieci, aktorzy dbają o żywiołowy kontakt z publicznością. Na zakończenie dziecięcych spektakli, bardzo często widownia zapraszana jest do wspólnej zabawy z aktorami. Jest to niewątpliwie ogromna atrakcja dla tych najmłodszych widzów i najczęściej wywołuje ogromną euforię wśród dzieci, które bez sekundy zastanowienia wbiegają na scenę.

 

Repertuar Teatru Gry i Ludzie

 

Teatr Gry i Ludzie został założony w 1997 roku. Od początku istnienia w obszarze zainteresowań zespołu znajdował się zarówno teatr uliczny jak i ten realizowany na tradycyjnych deskach scenicznych. Teatr Gry i Ludzie jest zespołem podróżującym. Swoje spektakle prezentuje w kraju i poza jego granicami. Repertuar teatru stanowią przedstawienia plenerowe, realizacje sceniczne oraz spektakle dla dzieci. Zespół tworzą ludzie o różnych korzeniach i doświadczeniach artystycznych. Teatr podejmuje współpracę ze środowiskami związanymi z teatrami instytucjonalnymi oraz innymi teatrami niezależnymi.

Nasi klienci dostają kartę partnerską...

M13 Wygodne Spanie
Mariacka 13, 40-001 Katowice

+48 514 048 301
Zarezerwuj Online

Wygodne spanie w centrum Katowic!

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności