Teatr Mały

Teatr Mały

 

Kultura w Tychach

 

Teatr mały to najważniejsze miejsce kulturalne w Tychach. Teatr posiada bardzo długą historię. Instytucja została założona w 1965 roku. i od tego czasu wielokrotnie zmieniała swoją formę i pełnione funkcje W początkowych latach swojego istnienia Teatr Mały pełnił funkcję zakładowego domu kultury przy Kopalni Węgla Kamiennego 'Ziemowit'. Później przekształcił się w dom kultury działający przy Fabryce Samochodów Małolitrażowych. Dopiero od roku 1994 Teatr Mały stał się placówką miejską, a od 2000 r. samorządową instytucją kultury.

 

Impresaryjny charakter teatru

 

Teatr Mały nie posiada własnego zespołu aktorskiego. Swoją działalność koncentruje wokół teatru impresaryjnego, tworząc repertuar w oparciu o gościnne występy licznych wykonawców i zespołów teatralnych z kraju i zagranicy. Program teatru jest tak przygotowywany, aby zapewnić rozrywkę wszystkim mieszkańcom miasta, niezależnie od zasobności portfela. O popularności Teatru najlepiej świadczą statystyki - rocznie Teatr oraz Galerię odwiedza ok 90 tys. osób.

 

Galeria Obok

 

Vis-à-vis wejścia do teatru znajduje się wejście do Miejskiej Galerii Sztuki OBOK. Galeria prowadzi bardzo intensywną działalność wystawienniczą, organizując liczne wernisaże oraz ekspozycje malarstwa, rzeźby fotografii, grafiki oraz tkaniny.

 

Teatr Mały nie ogranicza swojej działalności tylko i wyłącznie do wydarzeń organizowanych w głównej siedzibie. Do Teatru należy także Pasaż Kulturalny Andromeda, który znajduje się na piętrze byłego tyskiego kina Andromeda. Na Pasażu czeka na Państwa Laboratorium Sztuki - sala teatralno-projekcyjna, przeznaczona do prezentowania eksperymentalnych utworów artystycznych, a także drugi obiekt Arteteka, czyli multimedialna sala wyposażona w bogaty księgozbiór dzieł związanych z teatrologią, filmem oraz malarstwem.

Nasi klienci dostają kartę partnerską...

M13 Wygodne Spanie
Mariacka 13, 40-001 Katowice

+48 514 048 301
Zarezerwuj Online

Wygodne spanie w centrum Katowic!

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności