Teatr Rawa

Teatr Rawa

 

Miejsce Wolnej Myśli

 

Teatr Rawa to teatr nieinstytucjonalny, który dzięki swojej niezależności może nie tylko prezentować sztuki teatralne, ale także tworzyć nieskrępowaną przestrzeń dialogu, zadawania pytań i inteligentnej rozrywki.

 

Początki Teatru Rawa

 

Teatr Rawa to jeden z najmłodszych teatrów w Katowicach, założony w 2011 r. Działalność teatru nie ogranicza się tylko i wyłącznie do spektakli teatralnych. Liczne wystawy, koncerty, spotkania z artystami oraz przedstawienia wskazują na niezwykle aktywną działalność teatru. Pomimo krótkiej działalności, Teatr Rawa może poszczycić się ponad 16 premierami.

 

Scena Teatru Rawa

 

W pierwszym okresie swojej działalności Teatr nie posiadał stałej sceny. Przedstawienia były wystawiane gościnnie na deskach Teatru Korez, Teatru Gry i Ludzie oraz Teatru Śląskiego. Dopiero po trzech latach działalności, w marcu 2014 artyści z Teatru Rawa wygrali siedzibę w konkursie 'Lokal na kulturę'. Najem niewielkiego lokalu w bramie przy ul. Chopina 8 w Katowicach, pozwolił aktorom stworzyć własną, realną scenę.

 

W Teatrze Rawa próżno szukać kurtyny, krzesełek na widowni oraz spektakularnej scenografii. Ściany widowni wykonane są z surowej cegły, a publiczność zasiada na materacach, które rozłożone są na kilku poziomowej widowni. Scena Teatru Rawa to naprawdę kameralne przedsięwzięcie, z widownią, która pomieści limitowaną ilość widzów. Dzięki temu jednak, stworzona w czasie przedstawień atmosfera niezwykle szybko przenosi widzów w świat gry aktorskiej.

Nasi klienci dostają kartę partnerską...

M13 Wygodne Spanie
Mariacka 13, 40-001 Katowice

+48 514 048 301
Zarezerwuj Online

Wygodne spanie w centrum Katowic!

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności