Teatr Rozrywki

Teatr Rozrywki

 

Historia Teatru Rozrywki

 

Początki istnienia Teatru Rozrywki datuje się na koniec lat 70-tych, kiedy to narodził się pomysł powołania teatru rewiowego typu Music-Hall. Broadwayowskie rewie oraz recitale wielkich gwiazd świata muzyki, miały przyciągnąć do Chorzowa publiczność spragnioną atrakcyjnej rozrywki. Dopiero od 1985 r. instytucja została przekształcona w Państwowy Teatr Rozrywki.

 

Siedziba Teatru Rozrywki

 

Siedzibą Teatru został niezwykle dekoracyjny obiekt dawnego Hotelu Graf Reden. Ekskluzywne pomieszczenia hotelu kilkukrotnie zmieniały swoje przeznaczenie. W okresie międzywojennym wystawiano w nim sztuki Teatru Niemieckiego. Z kolei po zakończeniu II wojny światowej obiekt został przemianowany na siedzibę Domu Kultury Huty Kościuszko, w którym odbywały się wcześniej zarówno imprezy sportowe, rozgrywki karciane, walki bokserskie, a także funkcjonowała stara piwiarnia. Na potrzeby teatru zagospodarowano budynek i stworzono w nim scenę dla widowisk rozrywkowych, na miarę teatru muzycznego z prawdziwego zdarzenia. Kolejny remont, którym została poddana siedziba Teatru, zakończył się w 2007 r. Oddano wówczas do użytku zmodernizowane wnętrza Teatru, które zachwyca swoim wyglądem. Wnętrza Teatru zdobyły liczne nagrody oraz nominacje, w konkursach architektonicznych.

 

Ważna instytucja rozrywkowa w woj. śląskim

 

Obecnie Teatr to prężnie działająca instytucja, która na stałe może pochwalić się czterema zespołami artystów - zespołem aktorskim, wokalnym, baletowym oraz orkiestrą. Chorzowski Teatr Rozrywki to jak sama nazwa wskazuje, miejsce idealne dla fanów przedstawień rozrywkowych. Na afiszu Teatru Rozrywki znajdują się inscenizacje sztuk rodem z Broadwayu. Ogromną popularnością cieszą się takie spektakle jak 'Skrzypek na dachu' czy 'Jesus Christ Superstar'.

Nasi klienci dostają kartę partnerską...

M13 Wygodne Spanie
Mariacka 13, 40-001 Katowice

+48 514 048 301
Zarezerwuj Online

Wygodne spanie w centrum Katowic!

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności