Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

 

Czy jest ktoś, kto nie marzył w dzieciństwie o tym by zostać strażakiem?

Z zapartym tchem oglądało się pędzące czerwone samochody, błyskające światłami i torujące sobie drogę przenikliwym dźwiękiem syreny. Może nie koniecznie marzyły o tym dziewczęta, ale one za to widziały się u boku przystojnego strażaka w eleganckim mundurze.

 

Wóz strażacki w muzeum pożarnictwa w Mysłowicach

 

Wiadomo jak to jest z marzeniami. Rzadko udaje się je zrealizować. Wszystkim tym, którym powyższych marzeń nie udało się osiągnąć, proponujemy wycieczkę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. W otoczeniu pojazdów z różnych lat, sprzętu do gaszenia pożarów, gablot z mundurami straży pożarnych z różnych państw i wielu innych eksponatów, każdy bez wyjątku poczuje się strażakiem.

 

Wizyta w tym wspaniałym muzeum to świetne uzupełnienie wycieczki na Trójkąt Trzech Cesarzy. W ten sposób dzień będzie wypełniony urozmaiconymi wrażeniami. Polecamy z cała odpowiedzialnością.

 

Wozy strażackie w muzemu pożarnictwa

Centralne Muzeum Pożarnictwa

Mysłowice ul.Stadionowa 7a

Tel.(32) 222 37 33 i (32) 222 36 12

 

Muzeum czynne:

  • od października do marca; wtorek - niedziela w godz. 10.00 - 16.00.
  • od kwietnia do września; wtorek - niedziela w godz. 10.00 - 18.00.

 

Ceny biletów:

  • cena biletu normalnego: 5 zł;
  • cena biletu ulgowego: 4 zł; (uczniowie, studenci, emeryci, renciści)
  • Niedziela wstęp wolny.
Hyalutidin - rozwiązanie na stawy

Nasi klienci dostają kartę partnerską...

M13 Wygodne Spanie
Mariacka 13, 40-001 Katowice

+48 793 278 926

Wygodne spanie w centrum Katowic!

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności